biblioteka przyjazna

BIBLIOTEKA PRZYJAZNA UCZNIOWI

Nasza szkoła otrzymała tytuł Biblioteka Przyjazna Uczniowi oraz honorowy dyplom.

Biblioteka w okresie od 10.09.2014 r. do 12.02.2015 r. brała udział w Ogólnopolskim Konkursie Biblioteka przyjazna uczniowi, którego celem było spopularyzowanie wśród uczniów  w całej Polsce czytelnictwa.
Panie bibliotekarki wykonały 10 zadań przewidzianych regulaminem konkursu, m.in. przeprowadziły sondaż Czy czytanie jest trendy, pogadanki na temat pozytywnego wpływu czytania na rozwój potencjału intelektualnego uczniów oraz zorganizowały szereg konkursów :
Konkurs recytatorski, Konkurs na dowolne prace plastyczne, literackie lub publicystyczne z motywem przewodnim Moja Ulubiona Pani z biblioteki.
W ramach konkursu został również zorganizowany we współpracy z polonistami Dzień wspólnego czytania pod nazwą Czytanie łączy pokolenia, oraz konkurs ze znajomości lektur Szkolny mistrz czytelnictwa.
Mamy nadzieję, że udział w konkursie i zdobycie zaszczytnego tytułu Biblioteka Przyjazna Uczniowi, przyczyni się w znacznej mierze do aktywności czytelniczej naszych uczniów.

mgr Halina Obst
                                                                                                                                                   mgr Aleksandra Łakomy