sekrety domowej biblioteki

SEKRETY DOMOWEJ BIBLIOTEKI

W dniach od 7 do 15 stycznia 2016 r. w głównym holu naszej szkoły, biblioteka szkolna wspólnie
z zespołem humanistów zorganizowała wystawę :
SEKRETY DOMOWEJ BIBLIOTEKI, prezentującą przechowywane w domowych zbiorach uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły, najstarsze, najmniejsze lub najciekawsze pod względem kształtu książki. Na wystawie pojawiło się 46 pozycji wydawniczych, spośród których najstarsza, to znaleziona podczas remontu w domu przez rodzinę Wanessy Grońskiej, uczennicy klasy 2c, wydana w Strasburgu publikacja z 1858 - Deutches Commersbuch. Najmniejszą książką okazała się przyniesiona przez Adriana Pająka z 1d, Historia Polski ( 966- 1945) ,Tytusa Izdebskiego wydana w Warszawie w 1993 r., a najciekawsza pod względem kształtu ?Tu zdania podziwiających wystawę były podzielone.
Ekspozycja wzbudziła zainteresowanie wśród społeczności szkolnej, a także rodziców, którzy mogli ją obejrzeć przy okazji zebrań klasowych.

Książki przekazane na wystawę SEKRETY DOMOWEJ BIBLIOTEKI

O najmniejszym formacie :

1. Mądrość kobiety. Aforyzmy o kobiecej mądrości (A. Miętka)
2. 250 wesołych zagadek Tom 1. Sztafeta pokoleń. INFO PRESS (B. Żurek)
3. Chorągwie krzyżackie Jana Długosza. Wstęp i opracowanie Stefan K. Kuczyński. Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe. Warszawa 1987 (K. Krzykawska)
4. Książeczka do nabożeństw dla chrześcijan- katolików. Najśw. Serce Jezusa. Wydanie nowe poprawione.
(K. Krzykawska)
5. Piotruś Pan. I Favolotti (Z. Twardosz)
6. Pieśniarczyk Piotr. Historia w pigułce. Do 1999 roku. (D. Bernecka)
7. Staropolskie frywolności plebejskie. Krajowa Agencja Wydawnicza RSW „Prasa-Książka-Ruch”,
Białystok 1983,1989 (A. Bargieł)
8. Jedlińska Anna , Słownik minimum polsko-włoski, Wiedza Powszechna , Warszawa 1991 (A. Bargieł)
9. Izdebski Tytus, Historia Polski (966-1945), Wydawnictwo „Veda”. Warszawa 1993. Wydanie II (A. Pająk)
10. Bursa Andrzej, „Luiza” i inne utwory, Młodzieżowa Agencja Wydawnicza 1988 (M. Pacut)
11. Miłość po angielsku. Wiersze miłosne poetów angielskich, irlandzkich, szkodzkich i walijskich. Przełożył Andrzej Szuba, Wydawnictwo „Miniatura” Kraków (A. Bargieł)
12. Poeci polscy. Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Czytelnik 1966 (A. Bargieł)
13. Ratujmy dusze w czyśćcu cierpiące. Kraków. Własność Arycybractwa Straży Honorowej. (B. Kurek)

O najciekawszym kształcie :

1. Przyjaciele Simby. Disney. Wydanie polskie Egmont 1999. (B. Żurek)

2. Wiewiórka boli ząb. 1997 Wydawnictwo Wilga (D. Bernecka)
3. Groszek. Pierwsza książka przedszkolaka. Wydawnictwo Podsiedlik -Raniowski i Spólka (B. Żurek)
4. Puszek i myszka. Wydawnictwo E. Jarmołkiewicz, Zielona Góra 1998, (W. Grońska)
5.
A Peek and Find Book. An Adventure with Charlie Chick. Bernard Thoornton Agency, London (T. Hyrlicka)
6. Choinka. Tekst: Ewa Stadtmuller.
Wydawnictwo diecezjalne i drukarnia w Sandomierzu (Z. Twardosz)
7. Tarty i placki. Mc publishing rae. (A. Bargieł)
8. Samochody I pojazdy , Traktor. Publicat S. A. (B. Kurek)
9. Piesek, Wydawnictwo Podsiedlisk-Raniowski i Spółka – sp. z o. o (B. Kurek)