ODBLASKOWY RÓŻANIEC

Odblaskowy różaniec”

W związku z programem „Odblaskowa Szkoła” p. mgr Magdalena Klus zorganizowała „Odblaskowy różaniec”, który miał miejsce dnia 25 października 2019 po wieczornej mszy.

Było to wspólne przedsięwzięcie Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Parafii.

Wydarzenie to powtarzane jest od 6 lat, a do jego realizacji angażuje się wiele osób społeczności lokalnej. Uroczystość przyjmuje szeroki rozmach i ładną oprawę tym bardziej, że uczestnicy ceremonii starają się utrzymać tradycję w odpowiednim klimacie i nastroju.

Należy również dodać, że przed mszą nauczyciele rozdawali mieszkańcom opaski odblaskowe, które co roku funduje firma INET- CENTRUM.

Uczniowie, którzy nieśli duży, drewniany różaniec zdawali się być przejęci swoją rolą. Również ksiądz prowadzący nabożeństwo był bardzo wdzięczy za piękną oprawę i niecodzienne przeżycie dla zgromadzonych.

Z.Fijał

ZDJĘCIA_KLIKNIJ