świecimy przykładem

,,Świecimy przykładem"

11.10.2021r. uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej wraz z wychowawcami udali się nad pobliski zalew w Sułkowicach. Celem wyjścia była chęć wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Odbywa się ona corocznie w ostatnim tygodniu września, ale niestety z powodu niesprzyjającej aury dopiero teraz mogliśmy zaakcentować swój udział w tym proekologicznym wydarzeniu.

Każde dziecko zostało wyposażone w odblaskową kamizelkę. Ideą zajęć było kreowanie postaw przyjaznych środowisku, wzmocnienie świadomości ekologicznej, z równoczesnym propagowaniem bezpiecznych zachowań na drodze, związanych z koniecznością zakładania elementów odblaskowych. To nasza kolejna inicjatywa wynikająca z udziału w małopolskim konkursie „Odblaskowa Szkoła”.

Małgorzata Moskal

ZDJĘCIA-KLIKNIJ