Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

szkolny turniej szachowy

Szkolny Turniej Szachowy „Złoty Hetman”

 

Od początku roku szkolnego prężnie działa Koło Szachowe prowadzone przez nauczyciela matematyki panią Marię Lipińską. Zajęcia odbywają się co piątek po 6 lekcji. Posiadamy nowo zakupione duże komplety szachów dzięki którym gra jest przyjemniejsza. Uczestnikiem może zostać każdy uczeń naszej szkoły niezależnie od stopnia zaawansowania.

Wiemy, nie od dziś że nauka gry w szachy ma nieprzemijające walory dydaktyczne. Uczy zasad fair -play, rozwija koncentrację oraz procesy postrzegania. Dlatego też zachęcamy i zapraszamy wszystkich miłośników logicznego myślenia i zapewniamy, że znajdą tutaj prawdziwa ucztę dla szarych komórek.

30 października 2014 r w Gimnazjum im.Kardynała Wyszyńskiego odbył się Szkolny Turniej Szachowy „Złoty Hetman”. Jego celem było wyłonienie dwóch najlepszych zawodników, którzy będą reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Turnieju Szachowym. W zawodach uczestniczyło 9 uczniów.

Najlepszymi okazali się uczniowie z klasy III d:Albert Kozioł, Konrad Pieczara.

Pozostali uczniowie biorący udział w turnieju to Eryk Migner, Kamil Maj, Kopko Wojciech ( kl. Ic), Dawid Światłoń (kl. II a), Tomasz Włoch (kl. II b) oraz Aleksandra Migner( kl. IIIe).

Zawody zostały rozegrane w systemie kołowym.

Turniej sędziowała pani mgr Maria Lipińska.