Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

 

30 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole dyskoteka andrzejkowa zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Zabawa trwała trzy godziny, a poprowadził ją szkolny DJ i przewodniczący szkoły Dawid Domas z klasy 3a gimnazjum. Dyskotekę urozmaicały zabawy i konkursy takie jak np. taniec w parach na gazetach, które składano na coraz mniejsze kawałki, a tancerze musieli się na nich zmieścić oraz tradycyjna zabawa andrzejkowa „Wyścig butów” podczas której uczestnicy ściągali but z lewej nogi, następnie ustawiali je w rzędach do wyjścia z końca korytarza. Właściciele butów, które jako pierwsze przekroczyły próg szkoły jako pierwsi mają zmienić stan cywilny.

Dzięki dziewczynom z klasy 3a gimnazjum: Julii Dziadkowiec, Kindze Światłoń, Magdzie Ślusarz oraz Basi Żurek oraz, które przeistoczyły się tego wieczoru we wróżki można było poznać swoją przyszłość wróżąc między innymi z magicznych serc, kombinacji daty urodzenia, losując karteczki z zawodami, symboliczne przedmioty spod kubeczków. Katalog wróżb był obszerny, a każdy pragnął wywróżyć sobie coś wyjątkowego.

Według uczestników zabawa była przednia. Pozostaje tylko czekać na kolejną dyskotekę.

Dorota Węrecka-Wójcik