konkurs prymasowski

KONKURS PRYMASOWSKI

UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY WZIĘLI UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE LITERACKO-PLASTYCZNYM  Stefan Kardynał Wyszyński - Prymas Tysiąclecia naszym Patronem współorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 50 w Lublinie im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego –Prymasa Tysiąclecia.

Tegoroczna XXI edycja konkursu odbywa się pod hasłem „SPOŁECZNA KRUCJATA MIŁOŚCI pod honorowym patronatem Ks. Abpa Stanisława Budzika–Metropolity Lubelskiego i Ks. dra hab. Andrzeja Kicińskiego, prof. KUL –Prorektora ds. studenckich i międzynarodowych Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

Głównym celem konkursu jest:

-przygotowanie dobeatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego;

- upamiętnienie 120.rocznicy urodzin Prymasa Tysiąclecia;

- ukazanie aktualności przesłania zawartego w „ABC Społecznej Krucjaty Miłości”,

- inspirowanie dzieci i młodzieży do poznania i czerpania z bogatego dziedzictwa duchowego naszego Patrona;

- kształtowanie postaw i promowanie wartości, którym wierny był Sługa Boży Stefan Kardynał Wyszyński.

Nasi uczniowie zaangażowali się w konkursie w kategorii: praca plastyczna.

Z klas młodszych (I-III): Mateusz Nowak Ib, Nikodem Król Ib, Hubert JędrzejowskiIb, Hubert JakóbikIIb, Oliwia Maniecka IIb, Karolina Wilk IIb

Z klas starszych (IV – VII): Klaudia Jędrzejowska IVa, Nikola Rusek IVb, Arkadiusz Nowak VIa, Agata WaruśVIbGabriela Biela VIIa,Martyna BurligaVIIb, Zuzanna GielataVIIb.

Rozstrzygnięcie Konkursu nastąpi 30 kwietnia 2021 r. poprzez publikację wyników na stronie internetowej szkoły w Lublinie (www.zs7.lublin.pl)

Serdecznie dziękuję Wszystkim Uczniom za udział i piękne prace, Rodzicom za wsparcie, a Opiekunom klasy Ib i IIb za współpracę.

Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników!

Zapraszamy do obejrzenia galerii prac naszych uczniów (od kl.1 – do kl.7)przedstawiających plastyczną interpretację wybranego hasła „ABC Społecznej Krucjaty Miłości” autorstwa Kardynała Wyszyńskiego.

szkolny opiekun konkursu:

Ewa Jakóbek-Jezioro