Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

wigilia_2014

WIGILIA 2014

 

19 grudnia w naszym gimnazjum odbyły się Jasełka przygotowane uczniów pod opieką mgr Maciej Matogi. Na początku akademii Pani Dyrektor mgr Stefania Pilch złożyła wszystkim zebranym życzenia zdrowych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku, następnie uczennice należące do samorządu uczniowskiego przypomniały kontekst religijno-historyczny obchodzonej uroczystości. Najważniejszą częścią akademii było przedstawienie w wykonaniu uczniów z klasy IB, IIIA, IIIC, IIIE. Całość Jasełek została ubogacona śpiewem gimnazjalnego chóru pod kierownictwem mgr Aleksandry Łakomy. Dekorację oraz stroje zaplanowały i wykonały uczennice należące do Szkolnego Koła Caritas. Po Jasełkach uczniowie rozeszli się do klas ze swoimi wychowawcami na wigilię klasową.

Obsada:

MARYJA - Julia Kania

JÓZEF - Piotr Nocula

DIABEŁ - Mirosław Jasuba

GOSPODYNI - Natalia Tatka

PASTERZ I - Kamil Śmiłek

PASTERZ II - Bartosz Stokłosa

PASTERZ III - Jolanta Kania

ANIOŁ I - Anna Garbień

ANIOŁ II - Angelika Szafrańska

ANIOŁ III - Gabriela Ostafin

KACPER - Mateusz Kulesza

MELCHIOR - Bartłomiej Śmiłek

BALTAZAR - Mateusz Twardosz

M. Matoga