Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

wycieczka Ic, Ib

Wycieczka klas: Ib i Ic

 

Dnia 03.12.2014r. uczniowie klas Ic i Ib - pod opieką mgr Ewy Walczyk, mgr Beaty Drabik i mgr Anny Frosztęgi - udali się na wycieczkę autokarową do Krakowa. W harmonogramie wycieczki znalazło się Muzeum Archeologiczne, gdzie podczas zajęć edukacyjnych uczniowie zapoznali się z kulturą starożytnego Egiptu. Ekspozycja przedstawiała interesujące znaleziska archeologiczne z różnych okresów historycznych, w tym oryginalne mumie. Aktywny udział w wyżej wymienionych zajęciach, sprzyjał doskonaleniu umiejętności historycznych. Następnie, spacerując w obrębie Starego Miasta, grupa udała się do autokaru, by w centrum handlowym „Bonarka” obejrzeć film. W drodze do sali kinowej wszystkim udzielił się mikołajkowy i świąteczny nastrój. W ramach edukacji medialnej uczniowie obejrzeli film „Serce, serduszko” w reż. Jana Jakuba Kolskiego. Jest to nasycona humorem opowieść, która skłania do refleksji, bo wskazuje na najważniejsze wartości w życiu człowieka. W filmie pojawia się wiele motywów, a to rzecz bardzo cenna podczas pisania rozprawek, w których można odwoływać się do różnych tekstów kultury. Już w drodze powrotnej w czasie pogadanki na ten temat uczniowie wskazywali na motywy: podróży, dziecka, rodziny, miłości, przyjaźni, samotności, szczęścia i marzeń. Pojawiły się również marzenia o następnej wycieczce.

Ewa Walczyk