Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

wycieczka IId

WYCIECZKA KLASY IID

 

     W dniu 17 grudnia 2014r. klasa II d wraz z opiekunkami panią mgr Urszulą Kuklicz i panią mgr Aleksandrą Łakomy wzięła udział w wycieczce do Krakowa.
Pierwszą zaplanowaną atrakcją był pobyt w kręgielni PINK BOWLING & CLUB, gdzie w kilkuosobowych grupach uczniowie walczyli o zwycięstwo bawiąc się przy tym wesoło. Po ekscytującej grze cała grupa udała się do kina CINEMA CITY aby obejrzeć film „Siedmiu krasnoludków ratuje Śpiącą Królewnę”. Ostatni punkt wycieczki to wizyta w MUZEUM NARODOWYM, gdzie uczniowie wzięli udział w warsztatach muzealnych „Jak powstają ubrania? Historia mody”. Warsztaty były bardzo interesujące. Uczniowie mieli szansę obejrzeć zabytkowe ubrania oraz akcesoria mody. Dowiedzieli się o dawnych obyczajach i życiu codziennym. Mieli również możliwość zobaczyć różne rodzaje dawnych tkanin, a także zapoznać się ze sposobami ich wykonania i zdobienia. Wreszcie sami mogli przymierzyć stroje i poczuć się jak osoby z innej epoki. Był to bardzo udany wyjazd, który na długo zostanie w pamięci uczniów.


Urszula Kuklicz