Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

czytaj

Czytaj! Wyróżniaj się pozytywnie!

 

We wtorkowe przedpołudnie na długich przerwach panował większy niż zwykle gwar – a to za sprawą uczniów, który promowali w naszej szkole czytelnictwo.

„Czytaj! Bądź mądrzejszy!”, „Czytaj! Wyróżniaj się pozytywnie!”, „Czytaj! Walcz z bykami!” – takimi hasłami młodzież zachęcała swych rówieśników do sięgnięcia po książkę i odwiedzenia szkolnej biblioteki. Mirek Jasuba w „książkowym” przebraniu i jego asystentki z klasy IIIa – Gabrysia Golonka i Aneta Garbień nie pozwolili nikomu przejść obojętnie. Tymczasem uczniowie z klas Ie (Magda Dzidek, Patrycja Łapa), IId (Nikola Syska, Klaudia Mierzwa) i IIIc (Monika Światłoń, Ela Ziemba) rozdawali wszystkim kolorowe zakładki do książek wykonane przez młodzież pod okiem p. A. Miętki i p. A. Bargieł.

A może Wy wykonacie bardziej oryginalne zakładki? Możecie się wykazać, bowiem ogłaszamy konkurs – prace należy składać do 11. 02. 2015r. w bibliotece szkolnej. Regulamin konkursu znajdziecie na gazetce SU.

„ Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaka sobie ludzkość wymyśliła” – powiedziała Wisława Szymborska. Z pewnością potwierdzą to uczestnicy konkursu „Szkolny Mistrz Czytelnictwa” (w ramach konkursu „Biblioteka przyjazna uczniowi), którzy wezmą udział w międzyklasowej rywalizacji już w najbliższy poniedziałek 9 lutego.

Anna Bargieł