Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

dni otwarte w gimnazjum

 DNI OTWARTE W GIMNAZJUM


W ubiegłym tygodniu nasze Gimnazjum miało zaszczyt przyjąć szóstoklasistów z gminy Sułkowice. 9.02. (poniedziałek) przybyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Biertowicach i klasy integracyjnej ze Szkoły Podstawowej w Sułkowicach, natomiast 11.02 (środa) odwiedzili nas uczniowie klas VI a, b, c z Sułkowic.
Wszyscy zostali przywitani przez Panią Dyrektor mgr Stefanię Pilch, a następnie podzieleni na dwie grupy, brali udział kolejno w przygotowanych przez nauczycieli gimnazjum zajęciach.
Były to :
- zajęcia sportowe (poniedziałek i środa), prowadzone przez mgr M. Zajdę i mgr S. Urbańczyka,
- warsztaty plastyczne ( poniedziałek)  prowadzone przez mgr K. Tyrpę,
- warsztaty wokalne ( środa ) prowadzone przez mgr A. Łakomy.
Przewodniczkami, oprowadzającymi gości po szkole były Panie pedagog, mgr Teresa Chodnik – Bigaj i mgr Katarzyna Tyrpa, które postarały się aby przybyłe grupy uczniów obejrzały kolejne sale i pracownie. Punktem kulminacyjnym wizyty było obejrzenie przez odwiedzających wystawy poświęconej dokonaniom Pana Władysława Piątkowskiego, na której mogli nie tylko zobaczyć cenne trofea z wygranych meczów, zdjęcia, artykuły prasowe itp. ale również porozmawiać z wieloletnim szkoleniowcem piłkarek ręcznych Gościbi. Szóstoklasistom, sądząc po prowadzonych rozmowach i pisemnie wyrażanych opiniach, podobało się nasze gimnazjum, zajęcia, nauczyciele. Zwrócili uwagę na piękne sale, przestronne korytarze, dużą ilość tablic interaktywnych. 

Cieszymy się jako społeczność szkolna z tego i podobnie jak Pani Dyrektor na zakończenie wizyty, dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do podjęcia nauki w naszym gimnazjum w nowym roku szkolnym.

 

Aleksandra Łakomy