Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

WYJĄTKOWY GOŚĆ

Wyjątkowy gość w naszej szkole

 

W poniedziałek 2 marca 2015 roku w naszym Gimnazjum miało miejsce niecodzienne spotkanie. W ramach wizytacji kanonicznej Parafii Sułkowice przybył do naszej szkoły bp Damian Muskus, któremu towarzyszył ksiądz Dziekan Edward Antolak, proboszcz naszej parafii. Wchodząc w mury naszej szkoły Jego Ekscelencja bp Damian został przywitany przez Pana Burmistrza mgr Piotra Pułkę oraz Panią Dyrektor mgr Stefanię Pilch. Następnie młodzież przywitała przybyłego gościa śpiewem Barki oraz wręczyła bukiet kwiatów.

Rozpoczynając to wyjątkowe spotkanie Pani Dyrektor przywitała uroczyście ks. Biskupa i poprosiła o kilka słów do naszej społeczności szkolnej oraz o błogosławieństwo.

W tej uroczystej chwili mogła uczestniczyć cała społeczność szkoły dzięki naszemu radiowęzłowi. Ks. Biskup pozdrowił wszystkich uczniów, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi oraz udzielił nam swojego biskupiego błogosławieństwa.

Po tak miłym powitaniu ks. Biskup w towarzystwie ks. Dziekana, Pana Burmistrza oraz Pani Dyrektor udał się na krótkie spotkanie z przedstawicielami rodziców, nauczycieli uczniów naszej szkoły. W czasie spotkania, panowała miła i sympatyczna atmosfera. Ojciec bp Damian - bo tak życzył sobie do siebie zwracać - jeszcze raz przywitał przybyłych, a następnie odpowiadał na zadawane pytania i dzielił się swoimi spostrzeżeniami i refleksjami ze swojego życia. Nie obyło się także bez żartów, opowieści o śmiesznych sytuacjach. Przedstawiciele uczniów przeprowadzili z O. Biskupem wywiad, a następnie uczestnicy spotkania zadawali pytania.

Krótkie spotkanie z Ojcem Biskupem Damianem zakończyło się udzieleniem uczestnikom spotkania błogosławieństwa, po którym O. Biskup wpisał się do pamiątkowej księgi, dziękując wszystkim za miłe przyjecie w murach naszej szkoły.

„Dyrekcji, Nauczycielom, Wychowawcom, Pracownikom administracji i obsługi, a zwłaszcza Uczniom Gimnazjum im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego serdecznie dziękuję za miłe przyjęcie w murach szkoły podczas wizytacji kanonicznej parafii w Sułkowicach. Całej społeczności szkoły życzę zapatrzenia w Wielkiego Patrona i wprowadzania w życie Jego nauczania dotyczącego godności ludzkiej:

Z serca błogosławię

Damian Muskus

bp pomocniczy”

Więcej informacji ze spotkania i przeprowadzonego wywiadu można będzie znaleźć w naszej szkolnej „Gimzetce”, do której czytania serdecznie zachęcam.

Z Ł

 

Kilka informacji o bp Damianie Muskusie w załączniku.

 

Załączniki:
Pobierz plik (Wyjątkowy gość w naszej szkole.pdf)wyjątkowy gość[kilka informacji]125 Kb