Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

projekt 1a

PROJEKT EDUKACYJNY W KLASIE IA

W dniu 12.03.2015 r. odbyło się w naszym gimnazjum po raz trzeci podsumowanie projektu w ramach konkursu organizowanego przez Małopolski Instytut Kultury w Krakowie. Tym razem projekt zatytułowany ,,W kręgu Cisów Raciborskiego" przygotowała klasa Ia. W ramach przygotowań uczniowie uczestniczyli w pieszych wycieczkach do rezerwatu przyrody ,,Las Gościbia" cała klasa i jedna z grup do Cisów Raciborskiego i na Jaworze oraz Szklaną Górę.
W wycieczce do rezerwatu towarzyszyli uczniom leśnicy, którzy podzielili się swoją pasją i wiedzą na temat przyrody okolic Sułkowic.
W trakcie wycieczki również podziwialiśmy wyjątkowe walory widokowe w dolinie Gościbi.  Zajęcia na ujęciu wody ,,Gościbia" pozowoliły docenić jakość wody pitnej w Sułkowicach. W trakcie przygotowań uczniowie wykonywali: plansze wybranych gatunków drzew wraz z opisami, pomnik totemiczny sosny wiejmutki. 
Scenariusz projektu zawierał również wspaniałe opisy drzew i przyrody z literatury polskiej.
Projkt okazał się inspiracją do przemyśleń, że otaczająca nas przyroda jest nam niezwykle potrzebna, ale musimy ją szanować.

M. Przęczek