Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

targi edukacyjne

UCZNIOWIE GIMNAZJUM W TARGACH EDUKACYJNYCH POWIATU MYŚLENICKIEGO

Uczniowie Gimnazjum im. Stefana kard Wyszyńskiego w Sułkowicach jak co roku zostali zaproszeni na Targi Edukacyjne i Dni Otwarte szkół ponadgimnazjalnych powiatu myślenickiego. Wiedząc jak trudną decyzją dla uczniów i jego rodziców jest wybór drogi dalszego kształcenia oraz wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom Dyrektor szkoły oraz Rada Pedagogiczna postanowili umożliwić wszystkim chętnym uczniom udział w Targach Edukacyjnych i bliższe zapoznanie się z ofertą szkół. Wychowawcy klas trzecich przeprowadzili z uczniami wiele rozmów na temat dalszej drogi kształcenia, jakie zawody są obecnie najbardziej poszukiwane na rynku pracy, która szkoła zapewnia najlepsze warunki do nauki i rozwoju. Uczniowie mieli możliwość dokonania wyboru, z ofertą której szkoły chcą zapoznać się bliżej. W dniu Targów Edukacyjnych uczniowie pod opieką nauczycieli i wychowawców udali się do wybranych przez siebie szkół. Na miejscu zapoznani zostali z możliwościami kontynuowania nauki w danej szkole, zwiedzili szkoły, warsztaty, zostały dla nich przygotowane pokazy prezentujące możliwości wykorzystaniem sprzętu znajdującego się w warsztatach szkolnych oraz czekał na nich smaczny poczęstunek.

Osoby, które już wiedzą w jakiej szkole będą kontynuować naukę i nie chciały brać udziału w Targach, pozostały w szkole i zorganizowane dla nich zostały ciekawe zajęcia edukacyjne.

Dorota Małek-Moskal

 

Przed uczniami III klas naszego gimnazjum pierwszy poważny wybór - wybór szkoły, u której kontynuować będą naukę. Aby łatwiej im było podjąć decyzję wzięli udział w Targach Edukacyjnych Powiatu Myślenickiego.
Część uczniów udała się do Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach. Już przy wejściu serdecznie powitali ich starsi koledzy - absolwenci naszego gimnazjum. Potem goście obejrzeli prezentację szkoły, która ukazywała szeroki wachlarz możliwych do zdobycia zawodów oraz pozanaukowe życie szkoły: wyjazdy zagraniczne, uroczystości szkolne, działające organizacje. Uczniowie zwiedzali też pracownie oraz degustowali przekąski i napoje przygotowane przez gospodarzy.
Mogli obserwować jak wygląda wypieczony poprzedniego dnia kulebiak i jak steruje się urządzeniami elektronicznymi.
Wizyta - ze strony gospodarzy - była perfekcyjnie zorganizowana, toteż zapewne wielu zwiedzających utwierdziło się u decyzji o wyborze tej szkoły.

Druga grupa uczniów gimnazjum udała się do Zespołu Szkół im. A. Średniawskiego w Myślenicach. Uczniowie, mogli porozmawiać z przedstawicielami konkretnych szkół, zadać pytania, zorientować się w perspektywach zawodowych, jakie daje konkretna szkoła.

Ponieważ o często o wyborze szkoły decyduje lokalizacja i możliwości dojazdu, uczniowie gimnazjum odwiedzili kilka myślenickich szkół: I Liceum Ogólnokształcące im. T. Kościuszki, Zespół Szkół Techniczno-Ekonomicznych im. M. Reja.

W każdej ze szkół goście byli bardzo mile witani oraz poczęstowani wytworami gastronomicznymi - dziełem gospodarzy.

Miejmy nadzieję, że szeroki wachlarz możliwości poszczególnych szkół pozwoli uczniom klas III podjąć właściwą decyzję i owocnie rozwijać swoje talenty.

H. Kozioł