Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

DZIEŃ EUROPEJSKI

DZIEŃ EUROPEJSKI

 

                Dnia 27.03.2015r. w Gimnazjum został zorganizowany Europejski Dzień Języków Obcych. Impreza miała na celu uświadomienie młodzieży korzyści płynących z uczenia się języków obcych, a dodatkowo była doskonałym treningiem przed egzaminem gimnazjalnym.

Dzień Europejski składał się z dwóch części. W pierwszej uczniowie rozwiązywali przygotowane przez mgr Annę Frosztęgę, mgr Martę Dzidek i mgr Bogumiłę Perchlicką quizy i zadania konkursowe. Druga część odbyła się w hali sportowej im. Władysława Piątkowskiego, gdzie uczniowie zaprezentowali program edukacyjno-rozrywkowy. Wszyscy mieli okazję posłuchać obcojęzycznych piosenek w wykonaniu Alicji Bochenek, poezji w języku niemieckim zaprezentowanej przez Aleksandrę Migner oraz obejrzeć skecze, w przygotowanie których zaangażowali się następujący uczniowie:

Emilia Kurek , Sandra Blak –“The Superlative holiday”

Daniel Sroka , Aleksandra Starzec –„Back to front”

Julia Makuch, Izabela Liszka-“The Survey”

Brygida Rydz, Kamil Krzysztofek-“The Hotel reception”

Alicja Bochenek, Aleksandra Starzec-“The Car”

Aneta Garbień, SylwiaToboła-“The Ticket inspector”

Klaudia Mierzwa , Nikola Syska-„Sign language”

Kamil Nędza, Kacper Zięba-„Translator”

Na zakończenie szkolne cheerleaders, prowadzone przez mgr Marię Zajdę, w składzie: Anna Blak, Martyna Kuchta, Kinga Oliwa, Justyna Latoń, Angelika Latoń, Magdalena Skrzypek, Joanna Sroka, Izabela Kęćko oraz Wiktoria Stręk zaprezentowały wspaniały układ taneczny.

Zwycięzcy quizu: klasa I c, II d, III b oraz zwyciężczyni konkursu „Zostań mistrzem idiomów i phrasali” Wiktoria Bochenek (Ic), otrzymali piękne dyplomy oraz słodkości pozyskane od sponsora przez p. Annę Frosztęgę.

 

p.   Marta Dzidek