Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Warszawa 27 kwietnia 2015

Wycieczka do Warszawy

 

27 kwietnia 2015 r. uczniowie z klas II a, II b, II d, II e, III a oraz III e wraz z opiekunami panią Urszulą Kuklicz, panią Krystyną Krzykawską i panią Katarzyną Tyrpą udali się na trzydniową wycieczkę do Warszawy.

Podczas pobytu w stolicy zwiedziliśmy kolejno: gmach Telewizji Polskiej, Łazienki Królewskie, Centrum Nauki Kopernik, Sejm i Senat, Muzeum Powstania Warszawskiego i Stadion Narodowy. Przejeżdżając Traktem Królewskim z okien autokaru podziwialiśmy między innymi Pałac Prezydencki, Uniwersytet Warszawski, pomnik Mikołaja Kopernika, „dzielnicę ambasad” i Kancelarię Premiera. Nieco kapryśna aura nie przeszkodziła nam także w spacerze po Starym Mieście, podczas którego z zachwytem obserwowaliśmy plac Zamkowy, Rynek Starego Miasta, mury obronne oraz Pomnik Małego Powstańca. Na trasie naszej wycieczki nie zabrakło również miejsc takich jak Pałac Kultury i Nauki, czy Plac Piłsudskiego, na który udaliśmy się, by zobaczyć między innymi Grób Nieznanego Żołnierza.

Trzydniowy pobyt w Warszawie spędziliśmy bardzo intensywnie. Wiele atrakcji i ciekawych opowieści naszych przewodników przybliżyło nam historię naszej stolicy, a podczas wizyty w Centrum Nauki Kopernik wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki samodzielnie wykonując doświadczenia na interaktywnych wystawach.

Opiekunowie wycieczki:
mgr Urszula Kuklicz
mgr Krystyna Krzykawska
mgr Katarzyna Tyrpa