profilaktyka zdrowia

Profilaktyka zdrowia

W bieżącym roku szkolnym bierzemy udział w projekcie pt. "Profilaktyka chorób nowotworowych układu pokarmowego w celu zmniejszenia zachorowalności i śmiertelności na terenie powiatu suskiego oraz ościennych" finansowanym przez Fundusz Norweski.

W ramach działań uczniowie klas I wzięli udział w spotkaniach z lekarzem oraz pielęgniarką na temat zdrowego stylu życia i odżywiania się. Zostali poinformowani również
o zagrożeniach ze strony chorób nowotworowych oraz sposobach zapobiegania im poprzez unikanie czynników szkodliwych.

7 maja 2015r. przemaszerowaliśmy przez Sułkowice rozdając ulotki i  zapraszając mieszkańców do wzięcia udziału w Białej Sobocie, która odbędzie się  16 maja w Ośrodku Zdrowia w Sułkowicach.

Halina Obst