Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Śladami światowych dni młodzieży

Śladami światowych dni młodzieży.

 

Chociaż światowe dni młodzieży dopiero za rok, to już wszyscy przygotowujemy się do tego szczególnego wydarzenia. Jednym z tych przygotowań była pielgrzymka gimnazjalistów z klas III w dniu 6 czerwca do Centrum św. Jana Pawła II oraz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie.

Pielgrzymowanie rozpoczęliśmy od Centrum św. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie na początek zostaliśmy zapoznani z historią tego miejsca, a następnie uczestniczyliśmy w Mszy świętej. Szczególną atrakcją było zwiedzanie Muzeum Jana Pawła II, gdzie mogliśmy zobaczyć wiele pamiątek związanych z naszym papieżem. Niemniej ciekawe było poznanie szczególnego płótna, jakim jest całun turyński. Przez godzinę z zapartym tchem wsłuchiwaliśmy się w opowiadanie o tym płótnie, które w bardzo obrazowy i ciekawy sposób przybliżył nam przewodnik.

Kolejnym punktem naszej pielgrzymki było Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, do którego przeszliśmy pieszo słuchając przy okazji informacji o życiu św. Faustyny i św. Jana Pawła II. W tym światowym centrum Miłosierdzia Bożego zwiedziliśmy kaplice dolne oraz Bazylikę. Wychodząc z Sanktuarium zatrzymaliśmy się na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Wieczystej Adoracji. Tak umocnieni duchowo udaliśmy się do Kaplicy Klasztornej, gdzie zobaczyliśmy obraz Jezusa Miłosiernego i uczciliśmy relikwie św. Faustyny Kowalskiej.

Mam nadzieję, że spotkanie z tak wyjątkowymi świętymi oraz miejscami z nimi związanymi pogłębiło naszą wiarę i pomogło w przygotowaniu do sakramentu bierzmowania, a także rozpaliło iskierkę, która zapali się płomieniem już w przyszłym roku podczas światowych dni młodzieży.

Dziękując wszystkim za udział, szczególne podziękowanie kieruje do opiekunów, którzy znaleźli czas w dniu wolnym, aby pomóc nam poznać te wyjątkowe miejsca, tak bliskie a czasami nie znane; ks. Maciejowi Medesowi, Pani Krystynie Krzykawskiej i Panu Maciejowi Matodze.

Z. Łapa