Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Spotkanie integracyjne

Witaj szkoło!
– spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych
Gimnazjum w Sułkowicach

 

31 sierpnia 2015roku w Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Sułkowicach odbyło się spotkanie integracyjne uczniów klas pierwszych. Program spotkania był ciekawy, a co niektórzy określili go nawet intrygującym. Na początku przyszli gimnazjaliści zostali serdecznie przywitani przez Panią Dyrektor Stefanię Pilch. Następnie uczniowie poznali swoich nowych wychowawców i udali się do sal lekcyjnych. Tam na każdą klasę czekały zabawy integracyjne, w których zarówno uczniowie, jak i nauczyciele chętnie brali udział. Po tych pierwszych zapoznawczych chwilach przyszedł czas na rozwiązanie zadań. Pierwsze z nich wzbudziło wśród uczniów wiele emocji. Polegało ono na poznaniu szkoły i uzupełnieniu mapy naszego gimnazjum. Drugie zadanie dotyczyło wykonania kolażu zatytułowanego „Gimnazjum marzeń”. Również tutaj nasi pierwszoklasiści przeszli nasze najśmielsze oczekiwania. Ich prace były ciekawe i oryginalne. Poniedziałkowe spotkanie zakończyło się prezentacją prac uczniów. Mamy nadzieję, że spotkanie integracyjne pomogło pierwszoklasistom zaadoptować się w naszym gimnazjum. Życzymy im, aby pokochali tę szkołę i odnaleźli w niej miejsce dla siebie.

                                                                                                                                                                        M.Pacut