Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

rozpoczęcie roku szkolnego

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

 

            1 września 2015 roku uczniowie Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Sułkowicach rozpoczęli nowy rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła o godzinie 8.00 uroczysta Msza Święta w którą odprawił proboszcz Edward Antolak, a Słowo Boże wygłosił ksiądz Leszek Dyląg. Następnie uczniowie udali się do szkoły, gdzie odbyła się akademia. Na początku głos zabrała Pani Dyrektor Stefania Pilch, która bardzo serdecznie powitała wszystkich zgromadzonych na uroczystym apelu, zwłaszcza zaś uczniów gimnazjum, dla których rozpoczyna się kolejny rok wielkiej pracy i wspaniałych szkolnych przygód. W tym roku uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego, zaszczycili swoją obecnością:  burmistrz Gminy Sułkowice – Pan Piotr Pułka wraz z zastępcą – Panią Rozalią Oliwą. W tym jakże ważnym i wyjątkowym dla nas wszystkich dniu, burmistrz wręczył nominację na stanowisko dyrektora Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Sułkowicach Pani Stefanii Pilch, życząc sukcesów w sprawowaniu tej zaszczytnej funkcji przez kolejnych pięć lat. Do gratulacji dołączyła się także Pani w-ce burmistrz. W dalszej części uroczystego apelu wystąpił opiekun Samorządu Uczniowskiego Pan Marceli Pacut, który przypomniał uczniom kilka faktów związanych z 76 rocznicą wybuchu II wojny światowej. Następnie delegacja Samorządu Uczniowskiego zapaliła znicz pod pomnikiem upamiętniającym Pacyfikację Sułkowic. Po uroczystej akademii uczniowie udali się wraz z wychowawcami do klas.

M.Pacut