Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

sprzątamy zapomniane nagarobki

"Sprzątamy zapomniane nagrobki cmentarza w Sułkowicach"


 

         W piękne wtorkowe popołudnie uczniowie gimnazjum w Sułkowicach należący do samorządu uczniowskiego oraz Szkolnego Koła Caritas pod opieką mgr Marcelego Pacuta i mgr Macieja Matogi udali się na cmentarz parafialny, organizując po raz drugi akcję "Sprzątamy zapomniane nagrobki cmentarza w Sułkowicach". Uczestnicy posprzątali grób ks. kanonika Józefa Sadzika; ofiar pacyfikacji Sułkowic, podczas II wojny światowej oraz zapomniany bezimienny grób, z którego usunięto chwasty i oczyszczono znajdujący się tam metalowy krzyż. Uczniowie wraz z opiekunami odmówili krótką modlitwę i zapalili znicze na grobach oddając cześć należną zmarłym.

 

M. Matoga