Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Nasze wspólne ,,Boże Narodzenie"

Nasze wspólne „Boże Narodzenie”.

 

 

„Jest taki wieczór w roku, kiedy do ludzi dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią jedną rodzinę, kiedy każdy przeżywa taką „chwilę osobliwą”, w której czuje się wszystkim bliski. Dzień wigilijny, wieczór wigilijny. Noc, w której Bóg stał się człowiekiem,
i znalazł się wśród nas”.

 Tymi słowami uczniowie naszego gimnazjum rozpoczęli jasełka, które wprowadziły nas w nastrój świąteczny oraz przypomniały o właściwym przygotowaniu się do przeżycia Uroczystości Bożego Narodzenia.

Ale zacznijmy od początku.

 W ostatnim dniu nauki w starym roku kalendarzowym naszemu wspólnemu spotkaniu w szkole towarzyszyły podniosłe chwile i nastrój nadchodzących świąt. Po kilku lekcjach wszyscy uczniowie naszego gimnazjum przygotowali z wychowawcami wigilie klasowe połączone ze wspólnym posiłkiem oraz składaniem sobie życzeń. Można było zauważyć miłą atmosferę, życzliwość i wiele innych pozytywnych cech, które tak często w czasie roku szkolnego gdzieś nam giną w trudach pracy i nauki.

Po wigiliach klasowych cała społeczność szkolna uczestniczyła w przedstawieniu jasełkowym przygotowanym przez katechetę oraz uczniów klasy III a, (Alicję Babiak, Marcina Łęczyńskiego, Izabelę Kęćko, Zuzannę Srokę, Barbarę Śliwę, Katarzynę Śliwę), klasy III c, (Martynę Kuchtę, Angelikę Latoń, Wiktorię Stręk, Kingę Oliwę) i klasy III b (Patryka Fusa i Karola Bochenka).

Na początku spotkania Dyrektor szkoły Pani mgr Stefania Pilch przywitała wszystkich oraz w krótkim słowie wprowadzającym zaprosiła do obejrzenia przygotowanego przedstawienia. Po wprowadzeniu uczniowie przedstawili jasełka pod tytułem „Świat zwariował”, które ukazały nam współczesne podejście człowieka w przygotowaniu się do nadchodzących świat. Na zakończenie przedstawienia kilku uczniów naszej szkoły grających w Orkiestrze Dętej w Sułkowicach zagrało na instrumentach dwie kolędy, które były wprowadzeniem do wspólnego kolędowania z akompaniamentem organ.

            Wspólne kolędowanie zakończyła Pani Dyrektor podziękowaniem nauczycielom i uczniom zaangażowanym w przygotowanie jasełek oraz wszystkim za pomoc w przygotowaniu tego wyjątkowego dnia w naszej szkole. Nasze wspólne wigilijne spotkanie zakończyły odczytane życzenia, które skierowali do naszej społeczności szkolnej Władze Samorządowe oraz senator Pan Andrzej Pająk.

Myślę, że wszyscy życzylibyśmy sobie więcej takich dni w roku, dni szacunku, miłości, zrozumienia, przebaczenia i takiej zwykłej ludzkiej życzliwości.

 Składam serdeczne podziękowanie wszystkim uczniom, za trud włożony w przygotowanie jasełek, a także Pani Dyrektor mgr Stefanii Pilch, Pani Dyrektor mgr Teresie Chodnik-Bigaj, Pani mgr Annie Baran i Pani mgr Krystynie Krzykawskiej za okazaną pomoc, Panu Andrzejowi Moskalowi kapelmistrzowi Orkiestry Dętej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Sułkowicach za przygotowanie kolęd z uczniami grającymi na instrumentach oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tego przedstawienia.

Z. Łapa

 

 

Niech na nadchodzące święta mottem staną się dla nas słowa Matki Teresy z Kalkuty :
”Wtedy jest Boże Narodzenie”

 

 

Wtedy jest Boże Narodzenie

 

Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy milkniesz, aby wysłuchać,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy rezygnujesz z zasad,

które jak żelazna obręcz uciskają ludzi

w ich samotności,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei "więźniom",

tym, którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego,

moralnego i duchowego ubóstwa,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze,

jak bardzo znikome są twoje możliwości

i jak wielka jest twoja słabość,

jest Boże Narodzenie.

 

Zawsze, ilekroć pozwolisz by Bóg

pokochał innych przez ciebie,

 

Zawsze wtedy,

jest Boże Narodzenie.

 

Bł. Matka Teresa z Kalkuty