Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

wycieczka IIe

21 grudnia 2015 r., po długich oczekiwaniach, klasa IIe wreszcie wyruszyła na zasłużony wyjazd do Krakowa. Uczniowie wspólnie ustalili i opracowali program wycieczki, w związku z czym nie mogło zabraknąć zdrowej rywalizacji sportowej podczas rozgrywek w kręgle oraz relaksu podczas seansu kultowych już „Gwiezdnych wojen”, które wprowadziły uczniów w między galaktyczny świat space opera. Nie zabrakło również spaceru po Krakowie i podziwiania architektury zabytkowych budynków tego historycznego miasta Małopolski. Spacerując Parkiem Henryka Jordana, w którym znajduje się 50 popiersi sławnych polskich poetów, uczonych, pisarzy i samego twórcy parku, uczniowie obserwowali jesienny obraz tego miejsca oraz górkę do zjazdów na sankach. Główny cel naszej wycieczki – dobra zabawa, relaks i edukacja – został osiągnięty, a klasa już planuje kolejny wyjazd.

Anna Baran