MIKOŁAJKOWA PRZEMIANA

07.12.2015 r. (poniedziałek) , uczniowie gimnazjum mogli obejrzeć na świetlicy szkolnej, teatrzyk Mikołajkowa Przemiana, w wykonaniu grupy teatralnej działającej przy bibliotece szkolnej.
Widzowie poznali historię Stasia, który dzięki magii świąt odkrył, że warto spełniać nie tylko swoje marzenia. Inspiracją dla aktorów i zarazem głównym przesłaniem płynącym do widzów w ten mikołajkowy czas stały się słowa Jana Pawła II:
W dzisiejszym zmaterializowanym świecie św. Mikołaj jest nam potrzebny nie tylko po to, by dzieciom podkładać prezenty w jego zastępstwie, ale żeby umieć się obdarowywać wielorakim dobrem...darem człowieczeństwa, darem serca, darem pamięci i troski wzajemnej, darem wzajemnej myśli i czynu.
Obsada :
Kamila Syska 1a – Bella, Barbara Żurek 1a – Indianin, Rafał Sroka 1a – Krasnoludek 5,
Dawid Domas 1a – Krasnoludek 7, Gabriela Zaremba 1d – Krasnoludek 2, Bartłomiej Kurek 1d – Krasnoludek 4,

Wiktoria Kiszka 1e – Krasnoludek 1, Karolina Żurek 1e – Krasnoludek 3, Filip Grabczyk 2a – Chłopiec,
Rafał Ciężarek 2a – Książę, Natalia Kisielewska 2b – Krasnoludek 6, Bartosz Stokłosa 2b – Mikołaj,
Monika Światłoń 2c- Baletnica, Dagmara Bernecka 2c – Anioł, Wenesa Grońska 2c – Śnieżka,
Barbara Śliwa 3a – Mama, Katarzyna Śliwa 3a – Uczennica, Alicja Babiak 3a – Czarownica,
Izabela Kęćko 3a- Kopciuszek, Maciej Piechota 3a – Pirat, Zuzanna Sroka 3a – Dobra Wróżka

Zaraz po spektaklu wszyscy uczniowie zostali obdarowani przez Mikołaja pysznymi pączkami, które miejmy nadzieję osłodzą im kolejne dni roku.

mgr Aleksandra Łakomy