Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

wizyta klas VI

Wizyta klas VI

 

W piątkowy poranek 26 lutego gościliśmy w naszym gimnazjum szóstoklasistów z Sułkowic, Harbutowic i Biertowic. Pani dyrektor mgr Stefania Pilch powitała ich serdecznie i zaproponowała zajęcia dziennikarskie, plastyczne i sportowe. Każdy uczeń miał możliwość wyboru i zaprezentowania swoich talentów. Przyszli dziennikarze - może nie od razu prasy ogólnopolskiej - ale na pewno szkolnej ,,Gimzetki" zostali ,,porwani" przez panie Aleksandrę Łakomy i Beatę Drabik do szkolnej biblioteki. Tam zapoznali się ze sposobem redagowania naszego szkolnego dwumiesięcznika. Potem spróbowali swoich sił przeprowadzając wywiady z uczennicami kl. III D. Pytali o szkołę chcąc jak najwięcej się o niej dowiedzieć, aby we wrześniu przekroczyć jej progi bezstresowo i w dobrym humorze. A następnie role się odwróciły i to nasi goście odpowiadali na pytania gospodarzy. Szóstoklasiści prezentowali swoje umiejętności literacko-dziennikarskie tworząc zaproszenia, reklamę, życzenia świąteczne. Efekty ich pracy będą zaprezentowane w specjalnym numerze Gimzetki! Na zakończenie grupa dziennikarska wysłuchała hymnu szkoły i obejrzała fragmenty utrwalonego w&nbspformie prezentacji spektaklu ,,Czerwony Kapturek" szuka księcia w wykonaniu gimnazjalistów.
Tymczasem przyszli artyści-plastycy realizowali się pod kierunkiem Agnieszki Kochan - w takich technikach jak: papierowe mozaiki, kolorowe kontury, stemplowanie. Każdy mógł zrealizować własną koncepcję i zrobić to w sposób twórczy, orginalny. Prace, które powstały urzekały pomysłem, formą i niepowtarzalnością.
Ekspresja artystyczna szóstoklasistów pozwala przypuszczać, że nasze gimnazjum podziałało na nich inspirująco.
Trzecia grupa gości wybrała zajęcia sportowe. Panie Celina Moskal i Maria Zajda zadbały, by gry i zabawy sportowe były atrakcyjne. Był więc tor przeszkód i turniej piłki siatkowej, wszystko to z poszanowaniem zasad fair play. Sportowym wyczynom młodszych kolegów przyglądali sie z trybun gimnazjaliści dopingując i wypatrując przyszłych talentów do gier zespołowych.

Wszystkie grupy znalazły czas, aby pod czujnym okiem Pani Dyrektor i Pani Wicedyrektor zwiedzić gimnazjum. Uczniowie mogli obejrzeć sale: polonistyczną, komputerową, biologiczną, artystyczną, religijną, matematyczną i historyczną. Podziwiali także wystrój Izby Tradycji.
Bardzo podobał im się wystrój korytarzy, a szczególnie plansza i figury szachowe, stół do ping - ponga. Urządzenia te nie służą jedynie do dekoracji. Uczniowie wykorzystują je, by rozładować stres czy negatywne emocje.
Uczniowie szóstych klas chętnie zapoznali sie z historią naszego gimnazjum ,,zaklętą" w fotografiach z różnych uroczystości i sportowych trofeach zdobiących wnętrze budynku.
Po zakończeniu zajęć goście odpowiedzieli na trzy pytania sondażu.
Na pytanie: ,,Co w gimnazjum zrobiło na tobie największe wrażenie?" padały odpowiedzi: ,,hala gimnastyczna", ,,stosunek nauczycieli do uczniów", ,,ładny wystrój, zadbane otoczenie, różne formy rozrywki na przerwach", ,,obiad (dokładka)".
Ostatni przykład odnosi się do ,,finalnego" momentu wizyty czyli posiłku. Jak zwykle był to cieszący się nieustającym powodzeniem ryż z bitą śmietaną i polewą truskawkową, które to  danie w wykonaniu naszych pań kucharek wieńczyło promocję gimnazjum!

H. Kozioł