Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

POMOC WIELKOPOSTNA

WIELKOPOSTNA POMOC MISJOM

 

            Czas wielkiego postu sprzyja skierowaniu wzroku na potrzebujących, którzy często nie mają śmiałości prosić o pomoc. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli zakończyliśmy 21 marca 2016 roku akcję pt.: "Wielkopostna pomoc misjom". Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przez cztery tygodnie zbierali środki higieny osobistej oraz chemiczne, które zostały przekazane księżom werbistom pracującym na Czarnym Lądzie. Suma otrzymanych artykułów to ponad 300 rzeczy tj.: szczoteczek i past do zębów, żeli pod prysznic, płynów do kąpieli, szamponów, mydeł, proszków do prania itd., które staną się częścią wyposażenia misyjnych szpitali prowadzonych przez misjonarzy w Angoli, Ghanie, Kongo i Togo.

            W imieniu wolontariuszy SKC i misjonarzy z Afryki serdecznie Wam dziękujemy, dając piękny przykład realizacji słów świętego Jana Pawła II: "Człowiek jest wiel­ki nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z in­ny­mi".

 

M. Matoga