Gminny konkurs matematyczny

Gminny Konkurs Matematyczny

30 czerwca odbył się Gminny Konkurs Matematyczny dla uczniów klas II w Gimnazjum w Rudniku.

Naszą szkołę reprezentowały 3 osobowe zespoły: Gabriela Gielata (2a) , Julia Kania (2b), Monika Światłoń (2c), Wiktoria Bochenek (2c), Kamil Maj (2c).
Wysokie II miejsce zajęły uczennice klasy II c Monika Światłoń i Wiktoria Bochenek, które przygotowywała mgr Maria Lipińska.
W tym roku tematem przewodnim były ,,Niedziesiątkowe systemy liczbowe''.
Wszyscy z dużym zainteresowaniem słuchali i oglądali starannie przygotowane prezentacje na ten temat. W drugiej części zespoły rozwiązywały niebanalne zadania matematyczne.
Konkurs był ciekawy, wzbudzał wiele emocji. Jego uczestnikom dał możliwość rozwijania swoich zainteresowań matematycznych, poszerzania wiadomości oraz współodpowiedzialności za efekty pracy w grupie.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
opiekun grupy: W. Sarzyńska