Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Jaselka 2016

Nasze wspólne „Boże Narodzenie”.

 

 „Przyszedł, aby nam pomóc żyć: żeby poprzez naszą małość, podłość, nędzę, poprzez chęć prześlizgnięcia się przez świat w wygodzie i spokoju potrafiła się przebić nasza wspaniałość; żebyśmy, mali spryciarze, potrafili rzucić na szalę służby Dobru - siebie samych”.

Św. Jan Paweł II

 

Boże Narodzenie, to jedno z największych i najpiękniejszych świąt w roku. Szczególnym wydarzeniem tego okresu jest poprzedzająca je Wigilia. Zwyczaj ten praktykowany jest także w naszej szkole. Wszyscy uczniowie wraz z wychowawcami
i nauczycielami przeżywają wspólną wigilię. Ten piękny zwyczaj łamania się opłatkiem, śpiewania kolęd utrwala tradycje oraz jednoczy uczniów.

Tegoroczne spotkanie wigilijne rozpoczęliśmy od przedstawienia wigilijnego przygotowanego przez uczniów naszej szkoły. Celem przedstawienia było ukazanie ponadczasowych wartości jakie niesie ze sobą tajemnica betlejemskiej nocy.
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie różnych klas, a byli to: Natalia Kisielewska, Dagmara Bernecka, Wiktoria Bochenek, Wanesa Grońska, Kamil Maj, Klaudia Sroka, Izabela Temple, Dawid Domas, Julia Dziadkowiec, Magdalena Ślusarz, Kinga Światłoń, Monika Lenart oraz Bartłomiej Obajtek.

Po krótkim wstępie o tradycji Bożego Narodzenia przygotowanym przez uczniów, Pani Dyrektor mgr Stefania Pilch przywitała przybyłych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, a następnie złożyła wszystkim życzenia świąteczne oraz nadesłane przez Pana Senatora RP Andrzeja Pająka i Władze Samorządowe. Następnie cała społeczność szkolna uczestniczyła w przedstawieniu jasełkowym zakończonym wspólnym śpiewem kolęd, po którym Pani Dyrektor podziękowała uczniom i katechecie za przygotowanie przedstawienia
i zaprosiła wszystkich do klas na wigilie klasowe. Wracając do naszych domów pełni radości i umocnieni duchowo mogliśmy na nowo odkryć zbliżającą się tajemnicę Wcielenia Syna Bożego.

Myślę, że wszyscy życzylibyśmy sobie więcej takich dni w roku, dni szacunku, miłości, zrozumienia, przebaczenia i takiej zwykłej ludzkiej życzliwości.

 

Składam serdeczne podziękowanie wszystkim uczniom, za trud włożony
w przygotowanie jasełek, chórowi szkolnemu za oprawę muzyczną i śpiew a także Pani Dyrektor mgr Stefanii Pilch, Pani mgr Aleksandrze Łakomy, Pani mgr Annie Zajda za okazaną pomoc oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania tego przedstawienia.

 

Na nadchodzące Święta Narodzenia Pańskiego składam wszystkim serdeczne życzenia z opłatkiem w ręku. Niech betlejemska gwiazda przyniesie nową nadzieję na codzienne odnajdywanie ludzkiego szczęścia, a błogosławiona dłoń Bożej Dzieciny zsyła łaskę na każdy dzień Nowego Roku 2017.

Z. Łapa