DODO

DZIEŃ OCHRONY DANYCH OSOBOWYCH

W piątek 27 stycznia 2017 r. w Gimnazjum im. Stefana kard. Wyszyńskiego w Sułkowicach obchodziliśmy Dzień Ochrony Danych Osobowych. Został on zorganizowany w związku z przystąpieniem naszego gimnazjum do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Twoje Dane - Twoja Sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli". Miał on na celu upowszechnienie wiedzy o ochronie danych osobowych, promowanie wśród dzieci i młodzieży zasad ochrony danych osobowych oraz rozwijanie wiedzy i umiejętności w zakresie bezpiecznego funkcjonowania w dobie szybkiego rozwoju nowych technologii. Aby ten cel osiągnąć zaproponowaliśmy naszym uczniom grę planszową „Twoje dane- Twoja sprawa”. Dlaczego gra? Ponieważ ta forma edukacji integruje ludzi, uczy operowania zdobytymi informacjami, umożliwia naukę, rozwija zainteresowania oraz motywuje do działania poprzez zdrową rywalizację. Plansze do gry zaprojektowali i wykonali uczniowie w ramach zajęć technicznych. Pola gry tworzyły hasło: VII Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego Twoje Dane – Twoja Sprawa. Przesuwając się po nich pionkami uczniowie spotykali się z pytaniami dotyczącymi tematyki związanej z ochroną danych osobowych oraz z geografii, historii, biologii, fizyki, chemii, języków obcych. Dzień Ochrony Danych Osobowych obchodzony w Gimnazjum w Sułkowicach okazał się nie tylko kolejną ważną inicjatywą edukacyjną , ale również był okazją do dobrej zabawy.

M. Pacut