Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

konkurs biologiczny

IV GMINNY KONKURS BIOLOGICZNY

W piątek 24 lutego 2017 roku w naszym Gimnazjum odbyła się czwarta już edycja Gminnego Konkursu Biologicznego. Temat tegorocznego konkursu brzmiał Krew darem życia. O godzinie 900 Pani Dyrektor mgr Stefania Pilch powitała w naszej szkole uczestników konkursu. Każdą ze szkół reprezentowały jedna lub dwie drużyny.
Do konkursu uczniów przygotowywały: mgr Jolanta Pękala (Gimnazjum w Rudniku ), mgr Renata Trzebońska (Gimnazjum w Krzywaczce ) oraz mgr Anna Zajda i mgr Dorota Małek-Moskal (Gimnazjum w Sułkowicach).

Był to konkurs drużynowy. Składał się z czterech etapów: testu wiedzy na temat układu krwionośnego, pokarmowego i oddechowego człowieka, prezentacji wiadomości na temat wybranych chorób i zaburzeń, prezentacji przygotowanego modelu żyły i tętnicy oraz quizu na temat współczesnych chorób układu krwionośnego oraz ich profilaktyki.

Podczas oceny prac przez komisję konkursową, uczestnicy mieli możliwość zapoznania się z wiadomościami na temat ewolucji człowieka oglądając film Wędrówki z jaskiniowcami.

Walka była bardzo wyrównana, a różnice w uzyskanych punktach – niewielkie. Ostatecznie zmagania wygrała - po dwóch dogrywkach - drużyna Gimnazjum w Rudniku, a drugie miejsce zajęli uczniowie Gimnazjum w Sułkowicach, tracąc do zwycięzców zaledwie 1 punkt. Kolejne miejsca zajęły: druga drużyna z Gimnazjum w Rudniku oraz druga drużyna Gimnazjum w Sułkowicach. Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody wręczył Pan Burmistrz Gminy Sułkowice mgr Piotr Pułka, który był fundatorem nagród.

Pragniemy podziękować Pani Dyrektor mgr Stefanii Pilch za okazaną życzliwość i pomoc w organizacji konkursu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejną jego edycję – już za rok.

                                                                                              Dorota Małek-Moskal