Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

TARGI EDUKACYJNE

Targi edukacyjne

 

Uczniowie Gimnazjum im. Stefana kard Wyszyńskiego w Sułkowicach jak co roku zostali zaproszeni na Targi Edukacyjne i Dni Otwarte szkół ponadgimnazjalnych powiatu myślenickiego. Wiedząc jak trudną decyzją dla uczniów i jego rodziców jest wybór drogi dalszego kształcenia oraz wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom Dyrektor szkoły oraz Rada Pedagogiczna postanowili umożliwić wszystkim chętnym uczniom udział w Targach Edukacyjnych i bliższe zapoznanie się z ofertą szkół. Wychowawcy klas trzecich przeprowadzili z uczniami wiele rozmów na temat dalszej drogi kształcenia. Informowali m.in. jakie zawody są obecnie najbardziej poszukiwane na rynku pracy, która szkoła zapewnia najlepsze warunki do nauki i rozwoju. Młodzież miała możliwość wyboru, z ofertą której szkoły chcą zapoznać się bliżej. W dniu Targów Edukacyjnych gimnazjaliści pod opieką nauczycieli i wychowawców udali się do wybranych przez siebie szkół. Na miejscu zapoznani zostali z możliwościami kontynuowania nauki w danej szkole, zwiedzili szkoły oraz warsztaty. Obejrzeli także specjalnie dla nich przygotowane pokazy prezentujące możliwości wykorzystaniem sprzętu znajdującego się w warsztatach szkolnych. Nie zabrakło też smacznego poczęstunku.

Osoby, które już dokonały wyboru swojej przyszłej szkoły i nie chciały brać udziału w Targach, wzięły udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych na terenie gimnazjum.

Dorota Małek-Moskal