Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Wybory RSU

Dziś w naszej szkole miała miejsce prawdziwa lekcja samorządności. Każdy uczeń, z klas pierwszych, czwartych, siódmych oraz klas drugich i trzecich gimnazjalnych brał udział w tworzeniu społeczności szkolnej – w wyborach Zarządu Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018.

 

Już od początku września w naszej szkole prowadzona była kampania wyborcza – uczniowie zgłaszali swoje kandydatury, przygotowywali program wyborczy i plakaty zachęcające do oddania swojego głosu na poszczególnych kandydatów.

Wybory do Samorządu Uczniowskiego stanowiły niezwykle ważną lekcje postaw obywatelskich – przecież już niedługo, za parę lat, uczniowie uzyskają prawo do udziału w wyborach dotyczących przyszłości naszej Ojczyzny. Dlatego już dziś muszą uczyć się, jak ważne jest to prawo i jak wiele mogą zrobić korzystając z prawa wyborczego i mądrze wybierając swoich przedstawicieli.

Po przeprowadzonym głosowaniu Komisja Wyborcza policzyła dokładnie wszystkie oddane głosy na poszczególnych kandydatów.

W wyniku wyborów do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2017/2018 w skład Zarządu wchodzić będą:

Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Dawid Domas, uczeń klasy 3a

Zastępca przewodniczącego – Martyna Ptak, uczennica klasy 2c

Sekretarz – Joanna Turek, uczennica klasy 3d

Skarbnik – Martyna Burliga, uczennica klasy 4b.

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2017/2018 została mgr Dorota Węgrecka-Wójcik.

Wszystkim kandydatom dziękujemy za wkład i zaangażowanie w przygotowanie kampanii, a nowemu Zarządowi życzymy owocnej współpracy. POWODZENIA!

                                                                                                                                                             Anna Zajda