DEN

Dzień Komisji Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 2

13 października 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Cała społeczność szkolna zgromadziła się na hali sportowej, gdzie wszystkich powitała pani Dyrektor Stefania Pilch. Po wprowadzeniu Pocztu Sztandarowego został wykonany hymn Polski.

W swoim wystąpieniu pani Dyrektor odczytała list pana Burmistrza Piotra Pułki skierowany do pracowników oświaty. W dalszej części podziękowała nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji za codzienny trud wkładany w nauczanie i wychowanie dzieci. Wyrazem uznania były nagrody wręczone przez panią Dyrektor Stefanię Pilch i pana wicedyrektora Marcelego Pacuta oraz głośne brawa uczniów.

Kolejny punkt uroczystości to podziękowania złożone przez przewodniczącego szkoły Dawida Domasa i jego zastępcę Martynę Ptak.

Po części oficjalnej miała miejsce część artystyczna przygotowana przez uczniów z klas I a i b, IV b oraz VII a i b. Nad całością czuwały panie Beata Szuba i Iwona Wrona. Program miał formę koncertu życzeń skierowanego do wszystkich pracowników szkoły i prowadzonego przez Jagodę Chomenko i Jana Hołotę- uczniów z klasy VII b.

Występ rozpoczął się utworem instrumentalnym pt. „Saksofonowa maszyna” wykonanym przez Konrada Wilka grającego na saksofonie, Oliwię Wołek grającą na flecie poprzecznym oraz Małgorzatę Wilk i Jagodę Chomenko, które grały na keyboardzie. Byli to uczniowie z klasy VII b. Dzieci z poszczególnych klas recytowały wiersze i składały życzenia. Pierwszoklasiści zaśpiewali piosenkę pt. „Słowa dla naszej Pani”. Zobaczyliśmy scenkę zagraną przez uczniów z klasy IV b „Niezbędne wyposażenie nauczyciela” oraz scenkę „Chory nauczyciel” w wykonaniu Marii Gumularz, Aleksandra Mikołajczyka-Gąsienicy i Aleksandry Bercal z klasy VII a. Marysia i Olek zaśpiewali też piosenkę pt. „Awans ci da”. Dopełnieniem koncertu życzeń było wspólne wykonanie „Sto lat” przy akompaniamencie akordeonów, na których grali Michał Szuba i Jakub Szczurek.

Na koniec dzieci z klas I a i b zatańczyły krakowiaka i podziękowały piosenką: „Tak my dzisiaj gościom z ochotą śpiewali. Pięknie dziękujemy, żeście nas słuchali. Gdy się podobało, wznieście ręce w górę. Dajcie nam oklasków głośnych całą furę”.

Beata Szuba