Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Dla babci i dziadka

„Dla babci i dziadka świecimy przykładem”

 

         23 października 2017 r. w trosce o bezpieczeństwo seniorów, zaprosiliśmy do naszej szkoły babcie oraz dziadków. To wyjątkowe spotkanie zorganizowała pani Dyrektor Stefania Pilch oraz wychowawczynie pierwszych klas Beata Szuba i Iwona Wrona. Było ono kolejnym działaniem naszej szkoły promującym zakładanie znaczków odblaskowych, które wyraźnie poprawiają bezpieczeństwo pieszych na drodze, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym.

         Uczniowie z klas I a i b założyli kamizelki odblaskowe, zabrali wykonany przez siebie transparent z napisem „Dla babci i dziadka świecimy przykładem” oraz powitali gości okrzykiem „Jesteśmy maluchy-odblaskowe zuchy!”. Podczas spotkania dzieci zaprezentowały seniorom wiersze, zachęcając ich do zakładania elementów odblaskowych. Opowiadały m.in. o tym, że znaczek odblaskowy oświetlony reflektorem samochodu odbija światło na ponad 150 metrów, co w istotny sposób wpływa na bezpieczeństwo pieszego po zmroku lub w ciągu dnia przy ograniczonej widoczności. Dzieci wyjaśniały, w jaki sposób właściwie nosić element odblaskowy, by spełnił swoją rolę. Zapewniły, że „Szkoła Podstawowa nr 2 o odblaski zawsze dba”. W dalszej części uczniowie wykonali piosenkę pt. „Uwaga! Czerwone światło”, ilustrując jej treść zrobionymi na zajęciach sygnalizatorami świetlnymi.

         Spotkanie uświetnił występ uczniów z klasy IV a, którzy wykorzystali zdobytą wiedzę na języku polskim i zastosowali ją w praktyce. Przygotowali oni dla seniorów inscenizację, znakomicie odnajdując się w swoich rolach i wprawiając w ruch szmaciane lale. Babcie i dziadkowie wysłuchali wierszy oraz podziwiali taniec lal, które nie zapominają o elementach odblaskowych. Spotkanie było również okazją do tego, aby dziadkowie zobaczyli sale, w których uczą się ich wnuczęta. Po słodkim poczęstunku dzieci zatańczyły „Odblaskowego krakowiaka”, wręczyły seniorom odblaskowe opaski i podziękowały im za obecność.

 mgr Iwona Wrona