Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Andrzejki klas I

Andrzejki

 

30 listopada 2017 r. odbyły się w naszej szkole zabawy andrzejkowe. Dzieci z klas I „a” i I „b” udekorowały swoją klasę bibułą, serpentyną i balonami. Wspólnie z rodzicami zadbały także o słodki poczęstunek. Wychowawczynie przygotowały dla uczniów wiele ciekawostek andrzejkowych, wróżb, konkursów i zabaw tanecznych. Dzieci chętnie wzięły udział w następujących wróżbach: „Drzewko szczęścia”, „Wirująca butelka”, „Kim będę”, „Podróż marzeń”, „Strzała amora”, „Buty” i inne. Do zabaw tanecznych należały m.in: „Pociąg”, „Kaczuszki”, „Taniec na gazecie”, „Pary z balonem”, „Brakujące krzesło” itp. Poza tym uczniowie wzbogacili swoją wiedzę na temat tradycji andrzejkowych, a także poznali najważniejsze wątki z życia św. Andrzeja. Zabawa była wspaniałą okazją do rozwijania współpracy między dziećmi i wzajemnego integrowania się rówieśników.

         mgr Iwona Wrona