Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Wycieczka do kina

 

Wycieczka do kina

 

 

Dnia 8 grudnia uczniowie klasy I a i I b wybrali się na wycieczkę autokarową do Krakowa.

Głównym celem wycieczki było obejrzenie filmu pt. „Pierwsza gwiazdka” w kinie Cinema City Zakopianka. Bilety do kina były prezentem od św. Mikołaja. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na ten wyjazd. Przed seansem uczniowie zakupili przekąski, a następnie udali się do sali, gdzie zajęli wygodne miejsca.

„Pierwsza gwiazdka” to historia narodzin Chrystusa opowiedziana z perspektywy zwierząt. Głównym bohaterem filmu jest osiołek o imieniu Bo, który pewnego dnia ucieka z wiejskiego młyna, aby spełnić swoje marzenia. Towarzyszami jego przygód są: biały gołąbek Dave oraz owieczka Ruth. Zbieg okoliczności sprawia, że losy zwierząt nierozerwalnie splatają się z losami Maryi i Józefa. Podążając za gwiazdą, stają się wkrótce, niespodziewanymi bohaterami najwspanialszej historii – historii Bożego Narodzenia.

Film bardzo się podobał i wprowadził wszystkich w bożonarodzeniowy klimat. Uczniowie wrócili do Sułkowic pełni wrażeń i nadziei na kolejny taki wyjazd.

 

Beata Szuba