Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka

 

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto naszych kochanych Babć i Dziadków.

22 stycznia w naszej szkole odbyły się spotkania z Dziadkami uczniów klasy I a i I b. Licznie przybywający do naszej placówki Goście zasiadali przy przygotowanych dla nich stołach i z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Pani Dyrektor Stefania Pilch przywitała Babcie i Dziadków ciepłymi słowami, złożyła serdeczne życzenia oraz zadedykowała wiersz Jerzego Lieberta „ Uczę się ciebie...”. Każda klasa wspólnie ze swoimi paniami przygotowała część artystyczną, na której dzieci zaprezentowały swoje umiejętności recytatorskie, taneczne i wokalne.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni Goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Niejednej Babci i Dziadkowi, łezka kręciła się w oku, a na ustach można było zobaczyć uśmiech. Dzieci włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek oraz podziękować Dziadkom za cierpliwość, zrozumienie i opiekę, a przede wszystkim za czas, który zawsze dla nich mają.

Na koniec tych wyjątkowych występów dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki (serca z masy solnej, laurki i kwiaty) i zaprosiły na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

To był naprawdę wyjątkowy dzień. Dzień, który pokazał nam, jak ważne są takie spotkania i wspólne chwile spędzone razem.

 

Babciu i Dziadku! Niech stale radość i uciecha Waszą kochaną zdobi skroń i niebo niech Wam się uśmiecha, a Boska zawsze ochrania dłoń.”