Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

KIERMASZ WIELKANOCNY

KIERMASZ WILKANOCNY I KONKURS PALM

 

25 marca 2018 r. przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w Kiermaszu WielkanocnymKonkursie palm na Rynku w Sułkowicach organizowanym przez Burmistrza Gminy Sułkowice Pana Piotra Pułkę i Sułkowicki Ośrodek Kultury. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się dużo wcześniej. W bibliotece szkolnej pod okiem Pani mgr Doroty Węgreckiej-Wójcik uczniowie wykonywali zajączki z cementu, szyli kurki, przygotowywali pisanki z masy solnej, a następnie dekorowali techniką decoupage. Uczniowie klasy 7b (Magdalena Kania, Wiktoria Bochenek, Kinga Tyrawa, Ania Twardosz, Jagoda Chomenko, Gabriela Profic, Konrad Malina, Jan Hołota, Małgorzata Wilk, Emil Bochenek, Bartosz Światłoń, Jakub Moskal, Konrad Wilk, Jakub Szczurek, Oliwia Wołek) pod okiem wychowawczyni Pani mgr Marty Przęczek zajęli się projektem wielkanocnej palmy w barwach narodowych. Poza wrażeniami estetycznymi mogliśmy się pochwalić także smakołykami w postaci ciast, ciasteczek i babek wykonanych przez nasze uczennice (Jagodę Chomenko, Magdalenę Kanię, Kingę Tyrawę, Annę Twardosz, Oliwię Wołek i Gabrielę Bochenek) samodzielnie, a czasami z pomocą doświadczonych w tej dziedzinie Mam i Babć. Nad stroną marketingową w dniu kiermaszu czuwali uczniowie klas 7 szkoły podstawowej i 3 gimnazjum (Magdalena Ślusarz, Julia Dziadkowiec, Dawid Domas, Jagoda Chomenko, Magdalenia Kania, Kinga Tyrawa, Anna Twardosz, Oliwia Wołek, Gabriela Bochenek, Izabela Ziembla). Trud przygotowań został doceniony: zajęliśmy 2 miejsce w Konkursie palm, a nasze świąteczne dekoracje i słodkości cieszyły się dużym zainteresowaniem.

mgr Dorota Węgrecka-Wójcik