Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

konkurs recytatorski

22 maja w naszej szkole odbył się Konkurs Recytatorski Poezji Patriotycznej „ Moja Ojczyzna w 100- lecie odzyskania niepodległości”. Wzięło w nim udział 22 uczniów – przedstawicieli swoich klas.

 

Najpierw trzeba było dokonać wyboru utworu ( największą popularnością cieszyły się utwory W. Szymborskiej, A. Mickiewicza i K. I. Gałczyńskiego), następnie nauczyć się tekstu na pamięć, a potem zaprezentować publiczności, co dla niektórych okazało się wielkim przeżyciem. Występy oceniało jury w składzie: p. K. Dąbrowska, p. A. Bargieł i p. Z. Łapa oraz dwoje losowo wybranych uczniów. Najbardziej spodobała się recytacja w wykonaniu Oliwii Wołek z VII b i Julii Dziadkowiec z III a (I miejsce) oraz Basi Żurek z III a i Wiktorii Bochenek z VII b (II miejsce) . Wyróżnienie przyznano Wiktorii Nawrockiej.

ZDJĘCIA Z KONKURSU