Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Book, book - tu książka

       Book, book - tu książka

 

 Dążąc do rozpowszechniania czytelnictwa grupa uczennic z ZSP Małopolskiej Szkoły Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego w Myślenicach w ramach akcji “Zwolnieni z teorii” przystąpiła do realizacji projektu “Book, book – tu książka”. Projekt w swoich założeniach jest adresowany do wszystkich, jednak grupa dziewcząt w szczególności chce dotrzeć do dzieci, młodzieży, osób starszych, chorych i samotnych. Pierwsze kroki w realizacji projektu zostały już podjęte. Dlatego też 22.02.2019r. uczestniczki projektu odwiedziły dzieci z klas I i II ze Szkoły Podstawowej nr. 2. Jednym z ważniejszych celów jest dotarcie do dzieci, aby od najmłodszych lat zaszczepić w nich miłość do książek. Przeczytane i omówione zostało opowiadanie „Miś Małgorzatki”. Następnie odbyły się ćwiczenia rozwijające wyobraźnie, w których dzieci niezwykle chętnie wzięły udział. Ostatnim i najważniejszym punktem programu było zapoznanie uczestników z korzyściami wynikającymi z czytania. Spotkanie przebiegło nad wyraz pomyślnie. Dzięki możliwości organizowania takich akcji jesteśmy o krok bliżej do realizacji naszego celu – rozpowszechnienia czytelnictwa. Dziękujemy!

Barbara Żurek i Marcelina Leśniak

Uczestniczki projektu „Book, book – tu książka”