Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

TARGI EDUKACYJNE

TARGI EDUKACYJNE

 

     W dniu 14 marca 2019 roku  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach wzięli udział w XVI Targach Edukacyjnych Powiatu Myślenickiego. Uczniowie zapoznali się z ofertą powiatowych szkół i odwiedzili : Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Sułkowicach, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Małopolska Szkoła Gościnności im. Tytusa Chałubińskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, Zespół Szkół Techniczno- Ekonomicznych im. Mikołaja Reja oraz Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego. Trzecioklasistów i ósmoklasistów oprowadzono po każdej z wymienionych szkół, pokazano im pracownie, a także przybliżono im ofertę edukacyjną szkoły oraz zasady rekrutacji. Idąc z duchem czasu podczas targów każda szkoła w „atrakcyjny” sposób próbowała zachęcić młodzież do podjęcia decyzji o rozpoczęciu nauki w ich szkole. Pokaz musztry, strzelanie na strzelnicy, warsztaty baristyczne, prezentacje multimedialne, występy zespołów muzycznych, uczestniczenie w pokazowych lekcjach, rozmowy z nauczycielami, starszymi kolegami na pewno pomogą uczniom w dokonaniu właściwego wyboru dalszej drogi kształcenia.