Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Okiem i uchem

                                       Okiem i uchem     

 

W środę 13 marca 2019 roku w naszej szkole odbyła się szósta już edycja Gminnego Konkursu Biologicznego. Temat zmagań uczestników tegorocznego konkursu brzmiał „ Okiem i uchem”. O godzinie 900 nastąpiło przywitanie w naszej szkole wszystkich przybyłych drużyn. Było ich dużo. Każdą ze szkół reprezentowały jedna lub dwie drużyny. Razem w zmaganiach wzięło udział 10 drużyn czyli 40 osób!

             Uczniów do konkursu przygotowywały: mgr Jolanta Pękala – Szkoła Podstawowa w Rudniku ,

mgr Renata Trzebońska – Szkoła Podstawowa w Krzywaczce, mgr Katarzyna Makuch – Szkoła Podstawowa w Biertowicach i Harbutowicach oraz mgr Dorota Twardosz – Szkoła Podstawowa nr 1 w Sułkowicach

i mgr Dorota Małek-Moskal – Szkoła Podstawowa nr 2 w Sułkowicach.

Konkurs był drużynowy i składał się z czterech etapów: testu wiedzy na temat układu nerwowego i narządów zmysłu, prezentacji wybranych z listy chorób i zaburzeń , prezentacji przygotowanego modelu oka i ucha oraz quizu na temat wad i chorób narządów zmysłu.

Nie kwestionowanym hitem tegorocznego konkursu była jaskra. Prawie wszystkie drużyny przygotowały prezentacje na jej temat oraz wiele pytań w quzie dotyczyło właśnie jaskry.

Podczas gdy komisja konkursowa sprawdzała prace, uczestnicy mieli możliwość obejrzenia filmu oraz poczęstowania się przygotowanym dla nich posiłkiem.

Walka była bardzo wyrównana. Ostatecznie zmagania wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudniku, a drugie miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Krzywaczce oraz druga drużyna ze Szkoły Podstawowej w Rudniku. Trzecie miejsce – drużyna z Szkoły Podstawowej w Krzywaczce. Kolejne miejsca podzieliły między siebie drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach oraz ze Szkoły Podstawowej w Biertowicach i Harbutowicach.

Pamiątkowe dyplomy oraz nagrody uczestnikom konkursu wręczył Pan Marceli Pacut – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach. Fundatorem nagród dla uczestników konkursu był Burmistrz Gminy Sułkowice - mgr Artur Grabczyk.

Pragniemy podziękować Panu Burmistrzowi za ufundowanie nagród oraz Pani Dorocie Małek-Moskal za organizację i przebieg konkursu.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy na kolejną jego edycję – już za rok.

 

W imieniu organizatorów

Dorota Małek-Moskal

ZDJĘCIA-KLIKNIJ