Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

festiwal nauki

25 marca br.odbył się w naszej szkole Wiosenny Festiwal Nauki, w tym roku pod hasłem: "Urodziny księżniczki Matematyki", ponieważ 2019 rok jest dedykowany właśnie "królowej nauk".
Uczniowie klas I i II wykonali kolorowe makiety zamku Księżniczki Matematyki, natomiast starsi z klas IV i V zaprojektowali i wykonali jej portret z uwzględnieniem wskazanych figur geometrycznych oraz rozwiązywali zagadki i zadania matematyczne. Najstarsi - uczniowie klas VII, VIII i III gimnazjum musieli zmierzyć się z zadaniami problemowymi (konstrukcyjnymi), matematycznymi, logicznymi, szachowymi i sudoku. Taki trening z pewnością podniósł ich kondycję "przedegzaminacyjną".
Wzorowo ze swoim zadaniem poradzili sobie najmłodsi, a wśród starszych rywalizację klasową wygrały klasy Va i Vb oraz III a i III b. Gratulujemy.
Maria Lipińska i Anna Bargieł