Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

LEKCJA EUROPEJSKA

FUNdusze na ASAP! Zaprojektuj swoją przyszłość – lekcja funduszowa

 

     Czym zajmuje się urząd marszałkowski? Jakie projekty można zrealizować dzięki RPO WM? Gdzie szukać informacji o Funduszach Europejskich? 29 marca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 2 imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach odbyła się niecodzienna lekcja: „FUNdusze na ASAP! Zaprojektuj swoją przyszłość”. O tematach związanych z realizacją Programu Regionalnego w Małopolsce opowiadali pracownicy Urzędu Marszałkowskiego. W tym ciekawym spotkaniu edukacyjnym wziął udział Burmistrz Gminy Sułkowice Artur Grabczyk. Uczniowie z klasy ósmej wysłuchali prezentacji o integracji europejskiej, poznali podstawowe pojęcia związane z funduszami europejskimi oraz uczestniczyli w warsztatach i quizach na temat projektów realizowanych dzięki środkom unijnym. Rozmawiano nie tylko na temat dużych inwestycji, takich jak np. Kładka ojca Bernatka w Krakowie czy ekologiczne autobusy, ale także mniejszych projektów, z których korzystamy na co dzień i które pomagają rozwijać Małopolskę.

 

ZDJĘCIA-KLIKNIJ