Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

spotkanie z przedszkolakami

Wiosenne spotkanie z przedszkolakami

 

        W środę 8 maja do naszej szkoły przybyły dzieci z dwóch sułkowickich przedszkoli aby zapoznać się z budynkiem, pomieszczeniami oraz otoczeniem, z którymi wiele z nich będzie obcować przez kolejne lata nauki szkolnej.

      Ponad 80 przedszkolaków wraz ze swoimi paniami  i opiekunkami gorąco powitała ciepłym słowem  wicedyrektor  Pani  Anna  Miętka. Następnie starsi koledzy z klasy I a i I b przywitali gości piosenką oraz wierszami nawiązującymi do charakteru spotkania. Był również powitalny transparent.

    Po wesołych powitaniach przedszkolaki zostały podzielone na cztery grupy. Każda grupa brała udział w krótkich zajęciach przygotowanych przez Panie Halinę Borską, Jolantę Stręk, Katarzynę Dąbrowską, Annę Gatlik, oraz Ewelinę Pyrtek. Dzieci kolorowały obrazek szkoły oraz uzupełniały szlaczki, mogły zagrać w grę „Pamięć” na tablicy interaktywnej czy odgadywać zagadki związane z popularną wśród dzieci książką „Gang Słodziaków”. Dla wszystkich były przygotowane nagrody i słodkie upominki. Każda grupa przemierzała również szkolne schody i korytarze, zwiedzając cały budynek: bibliotekę, świetlicę, stołówkę, halę  sportową  czy szkolny sklepik.

       Na koniec mali goście pełni wrażeń i nowych doświadczeń,  z wielkim apetytem pałaszowali pyszne gofry z owocami i bitą śmietaną, które zostały przygotowane przez nasze nieocenione panie kucharki.

      Wiosenne spotkanie z przedszkolakami minęło bardzo szybko, miło i przyjemnie. W takiej atmosferze dzieci żegnały się ze szkołą, która będzie czekała na nich już 2 września podczas inauguracji nowego roku szkolnego. Do zobaczenia po wakacjach! 

Serdeczne podziękowania dla Dyrekcji oraz wszystkich, którzy pomogli w przygotowaniu i organizacji spotkania.

Jolanta Stręk

ZDJĘCIA-KLIKNIJ