Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

prawa dziecka

Z ogromną przyjemnością ogłaszamy wyniki 

konkursu plastycznego pt. „Prawa dziecka – oczami dzieci”

i poetycko – literackiego pt. „Moje prawa”.

 

 

Otrzymaliśmy łącznie ponad 30 prac w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej oraz klas gimnazjalnych. Forma konkursu plastycznego była dowolna. Dzieci za pomocą najróżniejszych technik (wycinanki, wyklejanki, zdobienia z bibuły, brokatu, cekinów, ścinków gazet, waty oraz plasteliny) przedstawiły najbliższe im prawa ucznia i dziecka. Najczęściej pojawiały się prawa do: zabawy, odpoczynku, rodziny, nauki, własnego zdania, własności, leczenia i wyrażania uczuć. Natomiast konkurs poetycko – literacki polegał na napisaniu opowiadania bądź wiersza o prawach dziecka. Jury szczególnie doceniło: kompozycję tekstów, wyobraźnie, a także poprawność stylistyczno – językową. 29 maja br. zebrała się komisja, która oceniła prace i wyłoniła zwycięzców.

Przedstawiamy pełną listę zwycięzców:

KONKURS PLASTYCZNY

I miejsceIgor Biela Ia

II miejsceJustyna Pieronkiewicz IIId

III miejsceKamil Światłoń Ia

Specjalne wyróżnienie otrzymały: Patrycja Gruca Ia i Zuzanna Kuchta IIb

KONKURS POETYCKO – LITERACKI

I miejsceAleksandra Bercal VIIIa

II miejsceJulia Kurowska Va

III miejscePatrycja Wata IIIe

Specjalne wyróżnienie otrzymały: Agata Waruś IVb i Weronika Ochojna IIIe

         Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy, a prace zostaną wyeksponowany na szkolnym korytarzu. Wszystkim serdecznie gratulujemy! J Uczestnikom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie.

                                                                                                                    mgr Ewelina Pyrtek

 ZDJĘCIA-KLIKNIJ