Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka świętowaliśmy w naszej szkole w poniedziałek 3 czerwca. Samorząd Uczniowski postanowił przy tej okazji sprawdzić, czy wszyscy milusińscy znają swoje prawa. I tak uczniów czekał niespodziewany egzamin: starsze koleżanki z SU rozdały każdemu kolorowe papierowe lizaki, które posłużyły do udzielania odpowiedzi (czerwony lizak w górze "nie", żółty- "tak"), a następnie z p. dyrektorem czuwały nad przebiegiem "klasówki". Egzaminatorem była p. A. Bargieł - opiekun SU, która przygotowała podchwytliwe pytania, np. Czy nauczyciel może Ci zadać zadanie domowe? Czy możesz mówić dorosłym, co lubisz , a czego nie? Czy ktoś może Cię popychać?". Największą konsternację wywołało zapytanie: "Czy możesz pracować w fabryce cukierków?" . Łasuchy miały co prawda na to ochotę, ale prawidłowa odpowiedź brzmiała: "nie" - dzieciom nie wolno pracować zarobkowo! Najmłodsi powinni się uczyć i bawić. A za zdany egzamin czekała nagroda: p. dyrektor rozdał lody, które wyjątkowo można było zjeść na lekcji. W końcu Dzień Dziecka ma swoje prawa!