Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019

Koniec błogiego wakacyjnego lenistwa! Zaczynamy nowy rok szkolny! Zaczynamy nową przygodę!

 

W poniedziałek 3 września po Mszy św. uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sułkowicach spotkali się w hali sportowej, by wspólnie powitać rok szkolny 2018/2019. W naszym gronie pojawiły się nowe osoby: uczniowie klas pierwszych ze swoimi rodzicami, uczniowie klas czwartych oraz klasy siódmej, a także nowi nauczyciele: od historii, techniki i zajęć świetlicowych. Na uroczystości powitaliśmy też pana Burmistrza Piotra Pułkę, Wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej panią Krystynę Sosin oraz przewodniczącą Rady Rodziców panią Małgorzatę Dziadkowiec.

Na początku wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia Dyrektora Szkoły pana Marcelego Pacuta, któremu pan Burmistrz uroczyście powierzył kierowanie tą placówką przez następnych 5 lat.

Po zakończeniu części oficjalnej obejrzeliśmy montaż słowno- muzyczny „Był taki wrzesień”. Wystąpili w nim uczniowie klasy VIII a , którzy przypomnieli tragiczne wydarzenia jesieni 1939 roku i lata wojennej okupacji. Do występu swych podopiecznych przygotowała wychowawczyni p. Marta Dzidek. Miłym akcentem był też występ drugoklasistów, którzy powitali w murach szkoły młodszych kolegów, a pierwszaczki nie pozostały im dłużne i „odwdzięczyły” się wierszykami. Maluchy, brawa za odwagę!

Po uroczystości ogólnoszkolnej uczniowie udali się do swoich sal, gdzie odbyły się pierwsze lekcje – godziny wychowawcze.

W nowym roku szkolnym niech nie zabraknie nam ciekawości i wytrwałości, by zdobywać wiedzę o świecie i samym sobie. I by nie zrażać się przeszkodami.

Powodzenia Uczniowie! Powodzenia Rodzice! Powodzenia Nauczyciele i Pracownicy. Bo SP nr 2 to my wszyscy!

A. Bargieł

Zdjęcia w galerii