Szkoła Podstawowa nr 2
imienia Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Sułkowicach

100 minut szachów

   „100 minut szachów na setną rocznicę odzyskania Niepodległości”

 

            „100 minut szachów na setną rocznicę odzyskania Niepodległości” pod tym hasłem w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty szachowe dla klas czwartych oraz piątych z udziałem Arcymistrzyni szachowej Joanny Worek.

            Spotkanie odbyło się na boisku szkolnym gdzie została rozłożona ogromna szachownica o powierzchni 64 m kwadratowych oraz metrowe figury szachowe.

Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się między innymi: jakie wyróżniamy rodzaje zawodów szachowych , jak długo może trwać partia szachowa i jak wygląda profesjonalny trening szachowy.

Ponadto uczniowie klas czwartych poznali tajniki podstaw gry oraz mieli okazję rozwiązywać szachowe zagadki. Natomiast uczniowie klas piątych, oprócz zmagania się z logicznymi zadaniami szachowymi rozegrali pełną emocji partię szachową z samą arcymistrzynią.

Udział w warsztatach udowodnił, że szachy mogą być świetną zabawą przynoszącą dużo korzyści.

Maria Lipińska

ZDJĘCIA_KLIKNIJ